Cani annenin kullandığı yastık silah sayıldı

39

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada elden ele dolaşan ve tepki çeken görüntülerde Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşayan Nurcan Serçe’nin 14 yaşındaki kızına yastıkla şiddet uyguladığı görüntüler, sosyal medyada infial yaratmıştı.

Sosyal medyada yaşanan infialin ardından Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleme başlatılmış, yaşanan olayı görüntüleyen ve cani anne Nurcan Serçe ile Nurcan Serçe’nin dini nikahlı eşi Hayrettin Bahar gözaltına alınmıştı.

Cani ruhlu anne mahkemede verdiği ifadesinde emniyette verdiği ifadeyi tekrarlayarak kızını evin bahçesinde erkek çocukların yanında idrarını yaptığı için dövdüğünü söyleyen Nurcan Serçe, pişman olduğunu belirtti.

Nurcan Serçe yaptığı savunmasında çocuklarını düzenli olarak döven birisi olmadığını söyleyerek “Bu kasıtlı çekilen bir görüntü, ben yıllardır çocuklarıma bakıyorum. Ben dayakçı bir anne değilim aslında. Medyaya yansıyan görüntülerin açıklanabilecek hiçbir tarafı yok. Ellerim kopsaydı da çocuğumu dövmeseydim.” ifadelerini kullanmıştı.

Titizlikle yürütülen soruşturma kapsamında mahkeme heyeti tarafından incelenen görüntülerin ardından Serçe “Kasten Öldürmeye Teşebbüs” suçundan, dini nikahlı eşi Hayrettin Bahar ise “Kasten Öldürmeye Teşebbüse Yardım” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tutuklama kararının ardından mahkeme heyetinin, Serçe’nin olay anında kızını nefessiz bırakmak için kullandığı yastığı silah olarak kabul ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.