Kasayı boşaltıp sırra kadem bastılar

65

İstanbul’un Fatih ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen yüzü maskeli iki şüpheli  7 Şubat Pazar günü saat bir şarküteri dükkanının arka tarafına gelen maskeli 2 şüpheli, yandaki binanın kapısından içeri girdi.

Binanın merdivenlerinden aşağı inen iki şüpheli daha sonra bodrum katındaki duvarı deldi ve depo alanında bulunan yönetim odasına geçti. Yönetim odasından önce yazıhaneye giren bir şüpheli burada bulunan bir kameranın yönünü tavana çevirirken diğer şüpheli depo bölümünden su kovasını alıp, yazıhaneye girerek beraberinde getirdikleri aletlerle yazıhanede bulunan çelik kasanın kapısını delip, açtı.

İki şüphelinin yazıhane içinde bulunan çelik kasayı bir saatlik uğraşın ardından açmayı başararak kasa içinde bulunun bir haftalık hasılatı olan 980 bin TL’yi yanlarında getirdiği çantaya koyarken, kasanın dibinde ise 5 TL bırakıp dışarı çıktı.

Soygunu gerçekleştiren 2 şüpheli daha sonra binadan dışarı çıkarak bina kapısına gelen başka bir motosikletli ile birlikte kayıplara karıştılar.

İş yerini Pazartesi günü açan çalışanlar kasanın soyulduğunu görünce büyük bir şok yaşadılar. Durumun polise ihbar edilmesi üzerine olay yerine gelen polis, incelemenin ardından şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Hırsızlık yapılan iş yerinin müdürü yaptığı açıklamada “İş yerimizi sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı hafta için 17:00 gibi kapatıyoruz. İki şüpheli akşam 19.30-20.00 civarında yan binanın bodrum katına geliyorlar. Bizim deponun olduğu duvarı kırıyorlar. O şekilde depodan kasanın olduğu yere giriyorlar. İş yerimizde bulunan kameraları kendilerini kaydetmeyecek şekilde ayarladıktan sonra yaklaşık bir saat uğraşarak kasayı patlatıyorlar ve kasa içinde bulunan. 900 bin ile 1 milyon arası para alıyorlar.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.