Nurcan Serçe tutuklandı

15

Geçtiğimiz yıl Kocaeli’nin Körfez ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde yaşanan olayda Nurcan Serçe’nin kızına şiddet uyguladığı görüntülerin geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılması üzerine birçok sosyal medya kullanıcısı Nurcan Serçe’nin tutuklanması yolunda yorumlarda bulundu.

Geçen yıl yaşandığı belirtilen olayın görüntüleri, sosyal medyada çok kısa sürede yayıldı. Görüntüleri izleyen kullanıcılar, büyük tepki gösterdi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Nurcan Serçe’nin şiddet uyguladığı kızını kollarından tutup kanepenin üzerine yatırarak dizleriyle üzerine oturduğu görüldü. Annesinin üzerine dizleri ile bastırması sonucu nefessiz kalan küçük kızın, kurtulmak için çaba harcadığı, ancak başarılı olamadığı görüldü. Nurcan Serçe’nin, bu sırada evde bulunan, görüntüyü çeken kişinin de aralarında bulunduğu ailenin diğer üyelerini zaman zaman bağırarak tehdit etmesi de görüntülere yansıdı.

Yapılan araştırmalarda Nurcan Serçe’nin H.B. adlı bir kişiyle dini nikahla yaşadığı belirlenirken Nurcan Serçe’nin bu birliktelikten 2 çocuğu, ilk evliliğinden de 4 çocuğu olmak üzere toplam 6 çocuğu olduğu belirtildi. Geçtiğimiz yılda bu görüntülerin paylaşılması üzerine Nurcan Serçe’nin 4 Nisan 2020 tarihinde polis tarafından gözaltına alındığı, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldığı bildirildi. Nurcan Serçe’nin 6 çocuğunun ise devlet korumasına alınarak yurda yerleştirildiği ifade edildi.

Nurcan Serçe sosyal medyanın baskısıyla polis ekipleri tarafından tekrar gözaltına alınırken emniyetteki işlemlerinin ardından kasten öldürmeye teşebbüs”, H.B. de “kasten öldürmeye teşebbüse yardım” suçlamasıyla Körfez Adliyesine sevk edildi.

Güvenlik gerekçesiyle binanın arka girişinden adliyeye alınan şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.