13 milyonluk vurgun yapan kadından ilginç savunma

101

Eskişehir’de meydana gelen olayda Sibel Gönül adlı bir kadın kendisine ait çiftlik evinde ‘dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçlarını işleyerek 13 milyon liralık vurgun yapmıştı.

Sibel Gönül’e ait sözde dergah olarak adlandırılan çiftliğe geçtiğimiz yılın Ağustos ayında baskın düzenlenmişti. Sibel Gönül’ün sözde dergahında özellikle sözde psikolojik rahatsızlıkları bulunan kişileri ilginç tedavi yöntemleri ile tedavi ettiğini iddia ederek 13 milyon liralık vurgun yaptığı iddia edilmiş ve bu konu hakkında soruşturma başlatan jandarma ekipleri çiftlik evine düzenledikleri baskında Sibel Gönül’ün avukat olan oğlu Sadık Hamza Gönenli’yi gözaltına aldı. Gönenli tutuklanırken, kaçan anne, bir süre sonra Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yakalanmıştı

Hakkında yapılan şikayetler sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Sibel Gönül hakkında 121 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sibel Gönül’ün Eskişehir 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasın tutuklu Sibel Gönül, cezaevinden SEGBİS aracılığıyla bağlanırken, tutuksuz sanıklar avukat oğlu Sadık Hamza Gönenli ile Hasan Can B. ve Serkan D., geldi.

Mahkeme heyeti tarafından tanıkların dinlenmesinin ardından savunması istenen Sibel Gönül “Çiftliğime gelen hiç kimseden para talep etmedim. Çiftliğime gelenlerden doğal gaz parası, kurban veya zekat parası talebim olmadı. Bizim zaten sosyal yardımlaşma faaliyetlerimiz vardı. Bu kişiler kendiliğinden gelip para verdiler. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti de Gönül’ün tutukluluk halinin karar vererek, duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.