Polisleri kandıramadı

47

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Kuşpınar Mahallesinde, sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde devriye görevi polis ekipleri bir otomobilin arkasından kıvılcımlar çıkartarak ilerlediğini görerek bu aracı takibe aldılar. Otomobil sürücüsünü yaptıkları anonslarla durmasını söylemelerine rağmen polisin dur ihtarına rağmen süratle kaçmaya başlayınca, polis ekipleri aralıksız takibi bırakmadı Polis ekiplerine izini kaybettirmeyi kısa bir süre başaran otomobil sürücüsü aracının arkasına bağlı demirleri sokak ortasına bıraktığı görüldü. Polis ekipleri tarafından otomobili ile kaçmaya çalışan şahsın otomobili, ekipler tarafından park halinde buldu.

Polis ekipleri tarafından park halinde buluna otomobilin içinde bir şahsın yattığını fark ederek bölgeye sağlık ekipleri istediler. Polislerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri ise şahsın herhangi bir sağlık sorunun olmadığını belirtti.

Polislere bir süre uyuyor numarası yapan kişinin Mustafa İ. olduğu belirlenirken bu şahıs polislere zor anlar yaşattı. Sağlık ve polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen tepki vermeyen Mustafa İ., alkol metreyi üflememek içinde yoğun uğraş verdi.
Ekiplerin pes etmemesi sonucu Mustafa İ. uyanmış numarası yaparak yapılan alkol muayenesinde %1,68 promil alkollü olduğu öğrenilirken alınan ilk ifadesinde aracıyla demirlere takıldığını iddia ederken daha sonra inşaat demirlerini çaldığını itiraf etmesi üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.