Miras için kardeşini odunla dövdü

66

Adana’nın Feke ilçesindeki Gedikli Mahallesi’nde meydana gelen olayda kazandığı tüm mal varlığını Mustafa Nergiz ölmeden önce 12 kardeşe bölüştürdü.

Mustafa Nergiz daha sonra miras paylaşımı yüzünden kardeşi tarafından öldürülürken bu kez de evlatları arasında da zaman zaman miras yüzünden tartışmalar yaşanmaya başladı. En son olarak 5 çocuk annesi Züleyha Karatosun, iddiaya göre, dün öğle saatlerinde ağabeyi Bilal Nergiz tarafından miras yüzünden öldüresiye dövüldü.

Ağabeyi tarafından odunla dövülen Züleyha Karatosun başından aldığı odun darbesiyle yaralanarak Kozan Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavisine başlanıldı.
Züleyha Karatosun kendilerine miras olarak yaklaşık 70 dönüme yakın arazi kaldığını ve maddi değerinin çok olmadığını belirterek eşi Muharrem Karatosun, miras yüzünden daha önce kayınbabasının öldürüldüğünü, şimdi de eşinin odunla ağabeyi tarafından darp edilerek öldüresiye dövüldüğünü söyledi.
Amcası Duran Nergiz’in miras yüzünden Züleyha Karatosun’un babasını öldürdüğünü anlatan Karatosun eşinin de miras yüzünden cinayete kurban gitmesini istemediğini ifade etti.

Karatosun, “Eşimin babasını miras paylaşımı yüzünden amcası öldürmüş. Daha sonrada Kıbrıs’ta yaşayan Bilal Nergiz Adana’ya gelerek eşimi babasının evine çağırmış. Orada miras yüzünden tartışmışlar ve eşimi odunla dövmüş. Eşim beni arayarak durumu haber verdi. Bizde güvenlik güçlerine haber verdik. Miras o kadar büyük bir para değil. Adam başı 15 bin lira bile zar zor düşüyor. Bu miras yüzünden bir kişi öldü, eşim yaralı. 15 bin TL için değmez” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.