Böyle çalışan düşman başına

52

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Adana’da meydana gelen olayda bir oto galerisi sahibi bir araç satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., parayla birlikte ortadan kayboldu.

Oto galerisi sahibi olaydan birkaç gün sonra Ramazan Ç’ye ulaşıp parasını sorduğunda telefonu açan Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı.

Bu olayın ardından oto galerisi sahibi başka bir çalışanından, Ramazan Ç.’nin bir corona hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrenerek bunu sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından basında haberlerin çıkması üzerine Ramazan Ç. iddialara göre daha da sinirlenerek eski patronuna tehdit mesajları göndermesi üzerine oto galerisi sahibi işveren Adana Adliyesine giderek Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçlarından şikayetçi oldu.

Oto galerisi sahibinin şikayeti üzerine Ramazan Ç. 10 Şubat günü saklandığı evde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette yapılan sorgusunda corona hastası birisinden tükürük satın aldığı şikayetinin yalan olduğunu ve oto galerisi sahibinin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını iddia etti.

Emniyetteki sorgusu tamamlanan Ramazan Ç. adliyeye sevk edilirken Ramazan Ç.’ye ev hapsi cezası verildi.

Ramazan Ç. hakkında verilen ev hapsi cezasına itiraz eden oto galericisinin avukatı yaptığı açıklamada “Beklediğimiz karar bu değildi. Bu şahsın normal şartlarda hapis cezası alması gerekirdi. Bu şahıs yüzünden müvekkilimin ailesi sokağa çıkmaya dahi korkuyordu.  Hukuk camiası olarak verilen bu cezayı kınıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.