Kaybolan eşini bulana ödül veriyor

101

Yalova’da 5 Ocak 2021 günü balık avlamak için Ümit Çakmak Çiftlikköy ilçesinde sandalla denize açılmıştı. Denize açıldıktan kısa bir süre sonra Ümit Çakmak’ın kullandığı saldan bilinmeyen bir nedenle dengesini kaybederek denize düşmesi üzerine yardım istemeye başlamıştı.

Ümit Çakmak’ın sandaldan düştüğünü fark eden arkadaşlarının sandalla olay yerine ulaşmasına rağmen Ümit Çakmak bulunamamış, durum polise bildirilmişti. İhbar üzerine olay yerine Yalova deniz polisi ve çevre illerden gelen ekipler tarafından günlerce süren aramalardan bir sonuç çıkmamış ve Ümit Çakmak bulunamamıştı.

Ümit Çakmak’ın dengesini kaybederek denize düşmesinin ardından kaybolmasının üzerinden 45 gün geçmiş olmasına rağmen eşi Kardelen Yılmaz, eşinin cesedinin bulunmamış olmasından halen yaşıyor olabileceğini düşünerek eşini bulanlara 100 bin liralık bir ödül vereceğini duyurdu.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Kardelen Çakmak, “Sandaldan düştüğü günden bu yana yapılan aramalarda eşimden her hangi bir iz bulunamaması bende yaşıyor umudunu doğurdu.  Başka birileri eşimi bulmuş olabilirler, yaşadığı olay sonrası hafızasını kaybetmiş olabilir. Bu nedenle eşimi gören ya da yerini bilenlere ödül vereceğim. Yeter ki ondan bir iz bulayım. Ne olur eşimi gören, tanıyan ya da yerini bilenler bana başvursunlar. Eşimi bulmam halinde onun bulunmasını sağlayan kişiye 100 bin lira ödül vereceğim.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.