Dağlık alanda öldürülen kişinin katili bulundu

20

Bir vatandaşın ihbarı üzerine Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Bağlum semti Hisar Mahallesi’nde sevk edilen Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 37 yaşındaki Ramazan Yüksel’in yerde yatan cansız bedeni ile karşılaşmıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayetin failini bulmak için harekete geçerek yaptıkları çalışmalar neticesinde Ramazan Yüksel’in katilinin aile içi problemler yaşadığı kayınbiraderi Mahmut Ö. olduğunu tespit etti.

Cinayet zanlısının Mahmut Ö. olduğunu belirleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri düzenlenen bir operasyonla Mahmut Ö.’yü yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan operasyon sonrasında zanlının evinde yapılan aramalarda, olayda kullandığı silah ise evin ahır kısmında saklanmış bir vaziyette bulundu.

Gözaltına alınan Mahmut Ö. emniyette alınan ifadesinde cinayeti itiraf ederken Ramazan Yüksel’i ablasına sürekli şiddet uygulandığından dolayı öldürdüğünü söyledi.

Mahmut Ö verdiği ifadesinde iki arkadaşıyla birlikte olay günü eniştesi Ramazan Yüksel’i arabayla dağlık alana çıkardığın daha sonra arabadan indirdiklerini söyleyen Mahmut Ö., eniştesini biraz yürüdükten sonra 5 yerine ateş ederek öldürdüğünü ve iki arkadaşı ile birlikte olay yerinden kaçtığını aktardı.

Mahmut Ö.’nün itirafı üzerine cinayette kendisine yardım eden arkadaşları F.K ve R.Y. de yakalanarak gözaltına alındı.

F.K ile R.Y. emniyetteki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, Mahmut Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.