Yaşlı karı koca bakıcıları tarafından soyuldular

255

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde meydana gelen olayda 90 yaşında olan Müşerref  ve Şevket  Demirci çiftinin bakıcılığını yapan kadının 3 yıl aradan sonra izne ayrılırken kendisinin yerine kuzenini önerdi. Yaşlı karı koca bakıcılarının önerisi üzerine kuzeni diye tanıştırdığı kadına evini açtı.

Yaşlı çift gece odalarına çekilerek uyuduktan sonra sabah uyandıklarında odalarında bulunan 20 bin liranın yerinde olmadığını ve bakıcının evi terk ettiğini fark ederek durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları araştırmada yabancı uyruklu bakıcının eve çağırdığı taksiyle kaçtığını belirledi.

Yıllar boyu Dışişleri Bakanlığı’na bağlı büyükelçiliklerde yıllarca aşçılık yaptıktan sonra emekli olan Şevket Demirci, 71 yıllık evliliklerinde dünyaya getirdikleri çocuklarını kaybettiklerini, torunlarının kendilerini hayata bağladığını söyledi.

Şevket Demirci asıl bakıcısının kuzeni olarak tavsiye ettiği Özbekistan uyruklu kadını evlerine aldıklarını, bakıcının kendisini bir sonraki gün tıraş edeceğini, ama asıl tıraşı gece paralarımızı çalıp kaçarak yapmış. Bizim tek hatamız ona güvenip paramızı saklamamak oldu” dedi.

Yıllardır mesleği gereği bir çok ülkeyi eşiyle gezdiğini ifade eden Müşerref Demirci ise “Biz her gece aynı saatte yatar aynı saatlerde de kalkarız. Gece bakıcı başımızı okşayarak yatırdı ve iyi geceler diledi. Önceden hazırlık yapmış ve biz uyuyunca odamızdaki parayı almış. Daha sonra taksi çağırıp kaçmış. Türkçesi çok azdı. Olay sonrasında bizim ihtiyacımızı karşımızda bulunan nalbur karşılıyor. Allah ondan razı olsun. Bizim ilaçlarımızı alıp getirir. Çalınan para sadakamız olsun. Çiftlikköy Emniyet Müdürlüğü ekiplerine de bilgi verdik. Sağ olsunlar çok ilgilendiler, hırsız bakıcıyı bulacaklarını söylediler. Bize bir şey yapmadı ya ona şükrediyoruz.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.