Yaşlı çifti öldüren hırsızlar tutuklandı

70

Adana’nın Karaisali ilçesinde meydana gelen olayda Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nden emekli Mehmet Fevzi Atay ve emekli öğretmen Elif Atay’dan hafta sonu haber alamayan çocukları, il dışında yaşadıkları için mahalledeki yakınlarına durumu bildirip, kontrol etmelerini istedi. Yaşlı çifti kontrol etmeye gelenler kapıyı çalmalarına rağmen kimsenin kapıyı açmaması üzerine durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri eve girdiğinde Atay çiftinin cansız bedenleriyle karşılaştı. Jandarma ekipleri tarafından çağrılan sağlık ekipleri yaptıkları incelemede yaşlı çiftin tabanca ile başlarından vurularak öldürüldüğü belirlendi. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Atay çiftinin cansız bedenleri, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Jandarmanın evde yaptığı araştırmada Elif Atay’a ait altın bileziklerin yerinde olmadığı tespit edildi.

Jandarma ekipleri Altay çiftinin cinayet zanlısı olarak A.Ü., O.Ü., A.A. ile E.K.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin alınan ifadelerinden evde kimse yokken girdiklerini ve bilezikleri alarak evden çıkmak üzere iken evlerine geri dönen Elif ve Mehmet Fevzi Atay ile karşılaşınca tabancayla vurarak öldürdükleri belirtildi.

Yaşlı çifti öldüren zanlıların uyuşturucu bağımlısı oldukları öne sürülen şüphelilerin, jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Yaşlı çifti öldürenlerden birisi olan O.Ü. jandarmada verdiği ifadesinde cinayeti kendi işlediğini itiraf ederken Elif Atay’ın eski öğrencisi olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.