89 yaşındaki adam gelinini bıçaklayarak öldürdü

125

Aksaray’ın Laleli Mahallesi’nde meydana gelen olayda 89 yaşındaki Cemal Ç. kızı Gülsever E. ile birlikte aynı sokakta oturan oğulları Muammer Ç. ve Mustafa Ç’nin yanına geldi. İddialara göre çocukları ile babaları arasında evin arkasındaki miras kalan 2 hektar arazinin satılıp, satılmaması konusunda tartışma çıktı.

Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine baba ve oğulları arasındaki kavgaya Muammer Ç.’nin eşi Döndü Ç., oğulları Mustafa Ç. ve Süleyman Ç. de katıldı. Kavgada tarafların sopa kullanması üzerine Cemal Ç., kendisini savunmak için rastgele salladığı bıçağı, gelini Döndü Ç.’nin göğsüne sapladı. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerine gelen polisin müdahalesiyle sona erdi.

Yaşanan arbede esnasında sopa darbeleriyle yaralanan Cemal Ç. ile göğsünden bıçaklanan gelini Döndü Ç., dahil olmak üzere kavgaya karışan herkes ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Aksaray Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen Döndü Ç., kurtarılamayarak hayatını kaybederken tedavileri tamamlanan Cemal Ç. ile oğlu Muammer Ç. ise gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Cemal Ç.’nin kızı Gülsever E. ile diğer oğlu Mustafa Ç. de adliyeye sevk edildi. Cemal Ç.’nin, polis merkezinde verdiği ifadesinde gelini bıçaklamadığını iddia ederken Muammer Ç.’de bıçağı babasının elinden alarak, yere attığını söylediği belirtildi.

Öte yandan Döndü Ç.’nin, yapılan otopsisinde, göğsünden 4 bıçak darbesi aldığı tespit edildi.

Gelinini bıçaklayarak öldüren 89 yaşındaki Cemal Ç.’nin yaşlı olması nedeniyle ev hapsine çarptırıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.