6 yaşındaki oğlunu sigortadan para almak için öldürdü

146

ABD’nin Teksas eyaletinin Houston şehrinde Ashley Marks adlı bir kadın sigortadan para almak için çocuğunu öldürmek suçundan gözaltına alındı. Gözaltı süresince ifadesi alınan kadın daha sonra adliyeye sevk edilirken 1 Nisan’da görülen duruşmada Harris County Bölge Savcılığı, Ashley Marks’ı Haziran 2020’de sigorta parası alabilmek için çocuğunu ilaç vererek öldürmekle suçladı.

Yargılanmasına başlanan Ashley Marks’ın mahkeme kayıtlarına göre olayın yaşandığı sırada çocuk ve kız kardeşi, 25 yaşındaki Marks’ın babası Adam’la birlikte yaşadığı öğrenilirken mahkemede avukat Gilbert Sawtelle kadının çocuğunu sanki babasının bakımı altındayken ölmüş gibi gösterdiğini savundu..

Otopsi sonucunda çocuğun kanında zehirli miktarda metamfetamin ve kokain tespit edildi.

Avukat, Marks’ın mahkemede kadının oğlunu öldürmeden iki ay önce her biri 50 bin dolar değerinde iki yaşam sigortası poliçesi almaya çalıştığını iddia ederken mahkemede kendisine söz verilen Marks ise iddiaları yalanlayarak bunların sigorta olduğunu bilmediğini, tasarruf planı olduğunu zannettiğini öne sürdü.

Ancak daha sonradan Marks’ın, Texas’ta yaşam sigortası üzerine uzmanlaşmış lisanslı bir sigorta çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Ashley Marks mahkemede sigorta şirketinin avukatı olan Sawtella ‘nın Akızının sigortaya ilişkin gerekli evrakları imzalaması için kendisini ikna etmeye çalıştığını öne sürdü.

Ashley Marks’ın eşi ise mahkemede verdiği ifadesinde eşinin çocuğuna bir ilaç verdiğini ve ilca sonrasında çocuğun halüsinasyon görmeye başladığını söyledi.

Avukat, yaşam sigortasıyla ilgili konunun “Ölümün kazara yaşanmadığına ilişkin büyük bir ipucu verdiğini” belirtti.

Duruşmada Marks cinayetle suçlanırken, kendisi için bir kefalet belirtilmedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.