Yaşlı karı-kocayı polisiz diyerek dolandırdılar

54

Çorum’da meydana gelen olayda dolandırıcılar Ata Caddesi’nde yaşayan Cafer ve Şirin Güneş çiftini telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtıp, ‘Bilgileriniz birkaç kişinin eline geçmiş, bunları yakalamak için sizlerin yardımına ihtiyacımız var. Sizin elinizde altın döviz ne varsa doğrusunu söyleyin polis eve gelip kontrol edecek, fazla çıkarsa onlara el konacak’ dedi.

Dolandırıcıları telefonu sonrası telaşa kapılan çift, panikle dolandırıcıların dediklerini yaparlarken gün boyu dolandırıcılar yaşlı karı-kocayı arayarak talimatlar verdi.

Yaşlı karı-koca ellerinde ne varsa dolandırıcılara verirken dolandırıcılar, bununla da yetinmeyip, emekli olan yaşlı çifte ayrı ayrı bankalardan kredi de çektirdi.

Yakınlarının yaşlı karı-kocanın telefonlarının meşgul oluşundan şüphelenerek durumu fark ederek müdahale etmesi sonucu yaşlı çiftin dolandırıldığı ortaya çıktı. Karakola giden çiftin şikayeti üzerine ekipler olayla ilgili soruşturma başlattı.

Dolandırıcılar tarafından dolandırılan Cafer Güneş, “Bizi polisiz diyerek aradılar ve bize sizin adınıza yurt dışına dolar, döviz ne gelirse transfer ediyorlar, sizin adınız geçiyor. Polis operasyon yapacak bize yardımcı olun bu adamları yakalayalım’ dedi. Ben de ‘böyle bir şey nasıl olur’ diye sordum.  Telefondaki şahıs ‘biz size yardım ederiz ve mağdur olmanızı engelleriz. Yurt dışından size döviz gelebilir, onlara el konulacak” dedi. Sonra bana evde altın ve para olup olmadığını sordular. O esnada musluğu açıp su içmek isterken su sesini duyarak bana  ‘sen ne yapıyorsun’ dedi. Ben de ‘su içiyorum’ diye cevap verdiğimde, ‘bırak içme hiçbir şey yapma’ diyerek telefonda bağırdı” dedi.

Eşimi yönlendirerek evde olan 86 bin liralık altı ve dövizi verdikleri hesaba aktardıklarını söyleyen Cafer Güneş “ Daha sonra sizin adınıza kredi çekilmiş, onu kurtarmaya çalışacağız” diyerek beni kandırdılar ve bana bankadan 50 bin lira kredi çektirdiler. Toplamda 250 bin lira paramızı dolandırdılar” diye sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.