Kendisini vuran şüpheliye tehditler yağdırdı

23

Adana’nın Çukurova ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre Mesut U. konuşmak için yol kenarında bekleyen taksi sürücüsü Ekrem K.’nın yanına geldi.

Mesut U. bilinmeyen bir nedenden dolayı üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı çıkararak önce havaya ardından da Ekrem K.’ya ateş edip, olay yerinden kaçtı. Mahallede devriye görevi yapan mahalle bekçileri silah sesini duyup, olay yerine geldiklerinde taksi sürücüsü Ekrem K.’nın aracının başında yaralı olarak durduğunu fark etti. Mesut U.’nun tabancasından çıkan kurşunun dizine isabet etmesi üzerine hafif şekilde yaralanan Ekrem K., polislerle birlikte kendisini yaralayan şüphelinin evine gidip, yakalanmasını sağladı.

Polislerle birlikte Mesut U. olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürülürken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına “Ekrem K. ile aramda hiç husumet yok. Ben karşıda dururken beni çağırıp ‘ağabey konuşalım’ dedi. Sonra durduk yere tabancasını çıkararak ilk mermiyi ağzına verip havaya sıktıktan sonra  ‘sana da sıkarım’ dedi, ben de ‘sık senden mi korkacağım’ dedim, sıktı. Sonra peşine koştum, ben vuracaktım, polisler elimden aldı” dedi.

Ardından, bana bir daha bu mahalleye giremeyeceğimi söyleyerek mermiyi ağzına verdiğinde “Sıkacağım” dediğinde bende kendisine sık dedim. O da bana sıktı. Demek ki canına susamış. Ben mermiden, tabancadan korkmam” diye tehditler yağdıran Ekrem K., olay yerine gelen ambulans ile Seyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şüpheliyi gözaltına alan polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.