Yaşlı adamı ellerini bağlayarak öldüren 5 kişi tutuklandı

55

16 Nisan günü Kocaeli’nin Rahmiye Mahallesi Hamamlı Sokak’ta meydana gelen olayda evinde yalnız yaşayan 75 yaşındaki babası Halil İbrahim Topal’ın evine giden oğlu Şaban babasını elleri bantlı ve kanlar içinde bulmuştu.

Şaban Topal’ın ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Topal’ın olay yerinde öldüğünü belirlemişti.

Haili İbrahim Topal’ın cinayet zanlısı veya zanlılarının yakalanması için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları araştırma ve çalışma kapsamında 6 şüpheliyi yakalayarak gözaltına alınmıştı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları incelemede cinayet zanlısı olarak belirledikleri 6 şüpheliyi Kocaeli, İstanbul ve Karabük’te düzenledikleri eş zamanlı operasyonla yakaladı.

Yakalanan 6 şüpheliden İ.A’nın  koronavirüs testinin pozitif çıkması dolayısıyla izole edildiği öğrenilirken cinayetin zanlıların yaşlı adamın evinde yüklü miktarda parasını muhafaza ettiğinin duyumunu aldıkları ve organize şekilde hareket ederek eve girdikleri ve Topal’ın ellerini bağlayıp paranın yerini öğrenmeye çalıştıkları belirtildi.

Halil İbrahim Topal’ın evinde bulundurduğu paraları alan zanlıların daha sonra Topal’ı tabancayla vurduktan sonra kaçtıkları ve bir süre Kartepe’deki bağ evinde saklandıkları ifade edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Zanlıların bazı suçlardan kayıtlarının olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlıların adliyeye sevk edildikleri ve burada savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından zanlıların 5’inin tutuklandığı, A.M.T adlı şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.