Müşterisini öldüren bar sahibi beraat etti

61

Konya’nın Selçuklu ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre Yavuz K. ile bir bara giden Bekir Durma burada alkol aldıktan sonra hesabı ödemek istememesi üzerine barın işletmesinden sorumlu İsmail Demir ile Durna ve Yavuz K. arasında çıkan tartışma, kısa süre içinde tekmeli yumruklu kavgaya dönüştü.

Yaşanan kavga esnasında Bekir Durna, yanındaki tabancayla önce havaya ateş etti, ardından da İsmail Demir’i sağ omzundan ve bacağından vurdu. Uğradığı silahlı saldırı sonrası Demir, iş yerine ait servis aracındaki tabancıyı alıp, Bekir Durna’ya ateş etti. Demir’in açtığı ateş sonrası ağır yaralanan Bekir Durma kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

İsmail Demir hastanede yapılan tedavisinin ardından gözaltına alınarak çıkarıldığı nöbetçi mahkemece ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Yargılanmasına devam edilen İsmail Demir Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada  bugün hakim karşısına çıkarken taraf avukatları İsmail Demir, bugün hakim karşısına çıktı. Taraf avukatları salonda hazır bulunurken, İsmail Demir, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemiyle katıldı.

İsmail Demir’in avukatı mahkeme heyetine verdiği savunmasında “Müvekkilim Durma’ya iyi niyetle yaklaşmış olmasına rağmen küfür ve hakaret sonrası silahla öldürmek için kendisine ateş etmiştir Müvekkilimde kendini korumak için servis aracından aldığı silahı ile kendisini vurmuştur. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum dedi.

Mahkemede söz alan İsmail Demir ise “Böyle bir şeyin olmasını istemezdim, keşke yaşanmamış olsaydı. Kendisine yalvardım çoluğum çocuğum var diye ama bana ateş etti. Allah ailesine sabır versin ama benim yapacak başka bir şeyim kalmamıştı. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti İsmail Demir’in suçu ‘meşru müdafaa’ koşullarında işlediğini kanaat getirerek ‘kasten adam öldürme’ suçundan beraatine karar verirken, ruhsatsız silah bulundurma suçundan 10 ay hapis ve 500 lira para cezasına çarptırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.