Yine cenazeler karıştı

31

61 yaşındaki Gurbet Daban’ın böbrek yetmezliği yüzünden tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti. Gurbet Daban’ın cenazesi defnedilmek üzere içinde 4  farklı cenaze daha bulunan cenaze nakil aracıyla memleketi Siirt’e gönderildi. Cenaze nakil aracında bulunan diğer cenazeler farklı illere teslim edildiktan sonra Gurbet Daban olduğu sanılan cenaze Siirt’te Gurbet Daban’ın oğlu Ercan Daban tarafından teslim alındı.

Ercan Daban annesinin cenazesini teslim alarak Sancak Çarşı Camisi’ne götürdü. Gurbet Daban’ın defin öncesi tabutu açtıklarında cenazenin Gurbet Daban’a ait olduğunu fark etmeleri üzerine yaşanan durum ilgililere bildirildi.

Cenaze nakil aracında bulunan yetkililer Ercan Daban’a, annesinin cenazesinin Sakarya’da indirilen cenaze ile karışmış olabileceğini söyledi. Ercan Daban Sakarya’daki aile ile temasa geçerek kendilerine teslim edilmiş olan cenazenin kendilerine ait olduğunu belirtti.

Yaşanan olaylar sonrası açıklama yapan Ercan Daban, “Annem bize ölürsem beni memleketimde toprağa verin diye vasiyet etti. Bizde annemizin vasiyetini yerine getirmek için cenazemizi memleketimize getirdik. Cenaze teslim edildikten sonra cenazenin bize ait olmadığını fark ettik. Tüm yakınlarımız cenaze namazı için gelmişken böyle bir şeyi fark edince durumu yetkililere ilettik. Onlarda cenazemizin Sakarya’daki teslim edilen cenaze ile karışmış olabileceğini söylediler. Ben Sakarya’daki aileye ulaştım. Onlar cenazelerin karışmadığını kendi cenazelerini teslim aldıklarını söylediler.. Şu an annemim cenazesi kayıp. Bunun sorumlusunun bulunmasını istiyoruz yetkililer cenazemize bile sahip çıkmadılar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.