Erkek arkadaşını bayıltıp, boğarak öldürmüş

66

Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen olayda birkaç gündür mahalle arasında park halinde bulunan bir araçtan kötü kolar gelmesi üzerine mahalle halkı durumu polis ekiplerine haber verdi.
İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, alınan savcılık kararıyla otoparka çekilerek otomobilin bagajını açtı. Polis ekipleri tarafından bagaj kapağı açıldığında çürümüş bir erkek cesedi ile karşılaştılar. Yapılan araştırma sonucunda araç içinde çürümüş cesedi çıkan kişinin Bursa’nın İnegöl ilçesinde 34 gündür haber alınamayan 32 yaşındaki Sinan Sönmez’e ait olduğu belirlendi.
Yapılan araştırmalarda cesedin bulunduğu aracın da Sinan Sönmez’e ait olduğu, aracın sahibine ulaşılmaması için plakalarının söküldüğü belirlenirken çürümüş ceset yapılan incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, araç ise emniyete çekildi.
Mahalle içerisinde park halinde içinde ceset bulan aracın kimler tarafından terk edildiğini bulmak için araştırmalara başlayan polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek aracı Rus uyruklu 29 yaşındaki Neriman Sarvarov’un getirdiği belirlendi. Sinan Sönmez’in telefon kayıtları incelendiğinde en son telefon görüşmesinin de aynı kişi ile yapıldığının tespit edilmesi üzerine Neriman Sarvarov gözaltına alındı. Saryaov verdiği ilk ifadesinde “Sinan Sönmez ile bir ay önce tanıştıklarını olay akşamı ağaçlık alanda alkol alırken arlarında başlayan tartışma esnasında kendisine yumruk atan Sinan Sönmez’i araç içerisinde bayılttığını ve akabinde elleriyle boğarak öldürüp cesedi bagaja attığını, daha sonra ise maktule ait aracı Kestel İlçesine götürerek terk ettiğini itiraf ettiği öğrenildi.
Cinayet Bürosu dedektifleri, olayla alakalı Latife A., Sabit D., Alişan D., İsmail Ç. isimli şahısları da gözaltına aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.