Kızının katillerinin 4 yıl sonra bulunması üzerine yüreğine su serpildi

36

15 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon’un Ortahisar ilçesi Çukurçayır Mahallesi’nde meydana gelen olayda 24 yaşındaki 1 çocuk annesi Pınar Kaynak, göğsüne bıçak saplanmış ve başı taşla ezilmiş halde ormanlık alanda ölü olarak bulundu.

Trabzon Jandarma Komutanlığı cinayeti aydınlatmak için uzun ve detaylı bir çalışma gerçekleştirerek Pınar Kaynak’ın öldürülmeden önce tecavüze uğradığını tespit etti.

Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı’na Pınar Kaynak’ın çevresinde ve yaşadığı mahallesindeki şüphelilerden alınan sperm örnekleri gönderilerek yapılan çalışma sonrasında Pınar Kaynak’a tecavüz eden kişinin kendisi ile aynı mahallede oturan 34 yaşındaki Mustafa G. olduğunu belirledi.

Yapılan bir operasyon ile Mustafa G. ve cinayete yardım ettiği iddia edilen N.P gözaltına alınırken yakalanan iki şüpheli Trabzon Adliyesi’ne sevk edildi.
Nöbetçi 3 Sulh Ceza Hakimliği tarafından 2 şüpheli “canavarca hisle kasten öldürme” iddiasıyla tutuklanarak Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

4 yıl önce tecavüze uğradıktan sonra katledilen kızının katillerinin Ramazan Bayramı’na 1 gün kala bulunmasının haberini alan acılı baba hem sevinçli hem üzüntülü olduğunu söyledi.

Acılı baba Mehmet Kaynak “Jandarmanın yaptığı çalışma sonrasında kızımın katilleri bulundu. Yargı aşaması başladı. Hem sevinçli hem üzüntülüyüm. Zanlılar 4 yıl süren titiz bir çalışma sonrasında yakalandı. Adaletimize güveniyoruz. Bayramdan 1 gün önce bize bayram yaşattılar. Adaletimize güvenimiz sonsuz. Katiller hak ettikleri cezayı alacaklar. Şimdi kafamı yastığa koyduğumda belki rahat bir uyku uyuyabileceğim. Evlat acısı gibi bir acı yok. Büyükler söylediği zaman çok inandırıcı gelmezdi ama bunu yaşayan bilir. ” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.