Uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen kocası tarafından darp edilmeye devam ediliyor

15

Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda 5 yıl önce ailesinden habersiz olarak Hasret Fakı evden kaçarak S.Ş. ile evlendi. Bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya gelen Hasret Fakı kocası tarafından şiddet görmeye başladı. Kocasının uyguladığı şiddetin boyutu artarak S.Ş. adlı koca karısını hortumla dövmeye başladı. Hasret Fakı kocası tarafından çocuklarının önünde dövülerek ağır yaralanması sonucu hastaneye kaldırılmasına rağmen kocasından şikayetçi olmadı.

S.Ş. hakkında açılan dava sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevinden 2 ay sonra tahliye olan S.Ş. eşini darp etmeye devam edince eşi Hasret Fakı tarafından şikayet edilmesi üzerine hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı. Kocasının şiddeti üzerine bir süre kadın konuk evinde kalan Fakı daha sonra babasının yanında yaşamaya başlarken kocası hakkında boşanma kararı aldı.

Eşi ile anlaşmalı bir boşanma yaşayan Fakı, bu kez de eşi tarafından rahatsız edilmeye başlandı. Yaşadıklarını anlatan Fakı “Evliliğim ilk yıllarında iyi gidiyordu. Daha sonra kocam şiddet uygulamaya başladı. Tekme, tokat döverken eli acıdığı için hortum ve odunla beni dövüyordu. Son darp edildiğimde hastaneye kaldırıldım. Eski kocam tutuklanıp cezaevinden çıktıktan sonra tekrar şiddet uygulayınca boşanma kararı aldım ve boşandık. Halen hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen beni rahatsız etmeye devam ediyor” diyerek ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.