Kayıp ilanı verdiği eşini…

11

Antalya’nın Alanya ilçesinde meydana gelen olayda Mesut Öztürk jandarmaya giderek eşi Aslı Öztürk’e ulaşamadığını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelenen görüntülerde olay gecesi Mesut Öztürk’ün, halıya sarılı bir şeyi aracına taşıdığı belirlendi. İzlenen görüntüler sonrası gözaltına alınan Mesut Öztürk jandarma karakolunda verdiği ifadesinde eşiyle evde tartıştıktan sonra eşini boğarak öldürdüğünü ve daha sonra cesedini halıya sararak araziye götürdüğünü ve burada iş makinesiyle gömdüğünü anlatan Öztürk, işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

Adliyede çıkarıldığı mahkemede verdiği ifadesinde Mesut Öztürk’ün eşinin kendisine ve ailesine küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle eşini boğarak öldürdükten sonra evden halıya sararak çıkardıktan sonra boş bir araziye iş makinası ile gömdükten sonra Aslı Öztürk’ü yürüyüşe gitmiş gibi göstermek için kıyafetlerini evden alıp yolda çöplere attığını, kayıt olsun diye de cep telefonuyla onu aradığını söylediği ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturmanın geniş kapsamlı sürdürüldüğü belirtildi.

2 çocuk annesi Aslı Öztürk’ün cansız bedeni toprağa gömüldüğü yerden çıkarıldıktan sonra otopsi yapılmak üzere morga götürüldü.

Mesut Öztürk’ün adliyedeki işlemleri tamamlandıktan sonra savcılık ifadesinin ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilen Mesut Öztürk, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.