Küçük Alperen’i öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

22

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 15 Haziran 2020 tarihinde meydana gelen olayda Harun Sezer 1,5 yıldır birlikte yaşadığı Emel Öner’in ilk evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci’yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdü. Harun Sezer yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdüğü Alperen  Ekinci’nin cansız bedenini eve 100 metre mesafedeki mezarlıkta toprağa verdi. Cinayetten bir hafta sonra Emel Öner’in durumu Harun Sezer’in akrabalarına anlatması üzerine Sezer’in akrabalarının ihbarı üzerine Harun Sezer kaçarken anne Emel Öner, gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alperen’in cesedi ise gömüldüğü yerden çıkarılıp, otopsi yapıldıktan sonra defnedildi. Harun Sezer de 29 Haziran’da yakalanıp, tutuklandı.

Sanıklar hakkında Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın  4’üncü duruşmasına tutuklu sanıklar (SEGBİS) aracılığıyla tutuklu bulundukları cezaevlerinden katılırken duruşmaya taraf avukatları, Alperen Ekinci’nin şikayetçi babası Serdal Ekinci hazır bulunurken davaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da müdahil oldu.

Mahkeme heyetine ağlayarak suçsuz olduğunu söyleyen anne Emel Öner “O gece benim için dehşet gecesiydi. Vicdansız bir anne değilim. Harun’la oğlum arasında kaldım. Benim tek suçum o gece benim ölmememdi. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

Harun Sezer’de, Emel Öner’in yalan söylediğini iddia ederek kendisi bana çocuğu gömeceğimiz yeri dahi göstermiştir. Ben Alperen için kendi çocuğumdan dahi vazgeçtim. Sadece iyi niyetimin kurbanı oldum. Adaletinize güveniyorum” dedi.

Mahkeme heyeti anne Emel Öner’in beraatine ve tahliyesine karar verirken Harun Sezer hakkında da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.