Kayınpederini bıçaklayan gelin ifade değiştirdi

68

 

Adana’nın Seyhan ilçesinde 30 Mayıs günü meydana gelen olayda tavuk yapmak için mutfağa giren Emine Özkaya’nın yanına gelen kayınpederi Mustafa Özkaya, iddiaya göre, akşam yemeğinde mangal yapmasını istedi. Mangal yüzünden kayınpeder ve gelin arasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine Özkaya, bahçeden aldığı sopayla gelininin başına vurması üzerine gelin Emine Özkaya’da mutfaktan aldığı bıçakla kayınpederini göğsünden ve karnından bıçakladı. Aile bireylerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi.  Mustafa Özkaya’ya olay yerinde sağlık ekipleri ilk müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra ambulansla ağır yaralı olarak Seyhan Devlet Hastanesi’ne, Emine Özkaya ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Emine Özkaya hastanedeki tedavisi sonrasında gözaltına alınırken verdiği ilk ifadesinde kayınpederiyle mangalda tavuk yapılması üzerine çıkan tartışma sonrasında olayın meydana geldiğini ifade ederken bugün sevk edildiği adliyede ifadesini değiştirdi.

Emine Özkaya adliyede verdiği ifadesinde “Sabah eşimle dışarı çıktık. Eve dönerken yolda arkadaşlarımla karşılaşınca eşimden izin alarak onlarla biraz sohbet edip eve döndüğümde kayınpederim , ‘Sen neden tek başına geldin? Kocan nerede?’ diye çıkıştı sonra birden üzerime yürüyüp, ‘Seni bu evde istemiyorum. Buradan gideceksin’ diye bağırmaya başladı. Ben de eşimle birlikte olduğumu, başka yerde işimin olmadığını söyledim” dedi.

Sonra aramızda çıkan tartışma esnasında kayınpederim başıma sopayla vurmaya başlayınca onu korkutmak için mutfaktan bıçak aldım. Onu korkutmak isterken aramızda çıkan arbede sonucu karnından bıçaklandı” dediği öğrenildi.

Mahkemeye çıkarılan Emine Özkaya, tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.