Ev arkadaşının sevgilisi tarafından öldürüldü

59

Ankara’nın Altındağ ilçesinde meydana gelen olayda Hacettepe Mahallesi Ulucanlar Caddesi’ndeki Murat Apartmanı’nın sakinleri, 30 Mayıs Pazar günü, 3 ay önce kiracı olarak taşınan Tuğçe Mutlu’nun evinden ağır koku gelmesi üzerine polise durumu ihbar etmeleri üzerine olay yerine gelen polis ekipler çilingire kapıyı açtırarak  Mutlu’nun cansız bedeniyle karşılaştı.

Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları ilk incelemede Mutlu’nun tabanca ile tek el ateş edilerek, başından vurulduğu belirlerken evde bir miktar uyuşturucu madde ele geçirilirken yapılan araştırmalar sonrasında Tuğçe Mutlu’nun ‘sahtecilik’ ve ‘uyuşturucu’dan 12 suç kaydının olduğu öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri başlattıkları soruşturma kapsamında Tuğçe Mutlu’nun ev arkadaşı Songül S.’nin ortadan kaybolması ve olayda kullanılan silahın bulunmaması üzerine, Tuğçe’nin cinayete kurban gittiği ihtimali üzerinde yoğunlaştırarak apartmanda bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde Tuğçe’nin evine son giren kişinin, otomobil tamircisi Oğuzhan Karakaya olduğunu saptadı.

Görüntülerde, Karakaya’nın, cinayetin ardından son kez elinde poşetle eve girdiği ve yaklaşık 1 saat sonra dolu poşetle evden ayrıldığı görüldü

Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma kapsamında yaptıkları araştırmada Oğuzhan Karakaya’nın, Tuğçe Mutlu’nun ev arkadaşı Songül S.’nin sevgilisi olduğu belirleyerek düzenlenen bir operasyonla gözaltına aldı.

Oğuzhan Karakaya emniyette verdiği ifadesinde Tuğçe Mutlu’nun sevgilisi Songül S. hakkında argo kelimeler kullanarak, konuştuğunu ileri sürerek olay günü Tuğçe ile evde yalnızdık. Sevgilime küfredip arkasından konuşamaya başlayınca sinirlerime hakim olamadım ve üzerimdeki silahı çıkararak kafasına tek el ateş ettim. Daha sonra aracıma gittim ve eve tekrar döndüm. Tuğçe’nin öldüğünü tespit edince dışarıda aşırı derece kan görünce cesedi 4 leğen suyla yıkadım. Cesedi battaniyeye sararak evde bir köşeye koymak istedim ama başaramayınca cesedi evde ortada bırakarak ayrıldım” dediği öğrenildi.

Oğuzhan Karakaya’nın ifadesi doğrultusunda sevgilisi Songül S. de cinayete azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Tuğçe Mutlu’nun cep telefonunu çalarak sattığı belirlenen Oğuzhan Karakaya ile sevgilisi Songül S., emniyetteki ifadelerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.