6 gündür aranan genç kız “Evlendi, geri dönmeyeceğim” diye mesaj gönderdi

97

Antalya’nın Serik ilçesinde Cumartesi günü meydana gelen olayda Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Melisa Nacak, ortadan kayboldu.

Melisa Nacak evden kaçtıktan sonra ailesi kızlarının odasında “Nasıl ölmek istersin, kimseden habersiz, kimseye haber vermeden, çok aniden, uzun vedalardan hoşlanmıyorum.” yazılı not buldu. Aile kızlarına cep telefonundan ulaşamayınca polise giderek kızları hakkında kayıp başvurusunda bulundu.

Polis ekipleri tarafından Melisa’nın bulunması için arama çalışması başlatılırken, genç kız dün  ağabeyi Berk Nacak’a, “Her yerde beni arıyorsunuz biliyorum. Ben iyiyim. Kaçırılmadım, kaçtım. Hiçbir zorbalığa uğramadım. Bunu zaten biliyorsunuz ve beni aramaktan vazgeçin. Eve geri dönmeyeceğim, çünkü ben artık evlendim. Beni rahat bırakın ve aramaktan vazgeçin diye” bir video çekerek gönderirken görüntülerde evlilik cüzdanını gösterdiği öğrenildi.

Aile ise gönderilen videoya rağmen kızlarının zorla kaçırılarak evlendirildiği iddiasıyla Serik Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi oldu

Aile genç kızın bir an önce evine dönmesini isterken, yetkililerden yardım istedi.

Kızını bulma ümidiyle anne Nilgün Nacak televizyon programlarına katılarak kızına evine dönmesi çağrısında bulunurken baba Ali İhsan Nacak’ın ifade vermek için savcılığa gittiği öğrenildi.

Ağabey Berk Nacak ise “Benim kız kardeşim bir cahillik yapmış olabilir ama ben kız kardeşimi her şeyiyle kabul ediyorum. Yeter ki gelsin, bana dönsün.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.