Baba-oğula kanlı pusu

41

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen olayda aralarında daha önce husumet olan baba ve oğlun bulunduğu otomobile silahlı bir saldırı gerçekleşti. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde henüz kimliği tespit edilemeyen şahıslar işlek caddede üzerinde Kadir Altın sevk ve idaresindeki bir otomobilin önünü başka bir araçla keserek durdurarak ateş altına tuttular. Yapılan silahlı saldırı sonucu araç içinde bulunan Kadir Altın ve oğlu Yusuf Altın ağır şekilde yaralandılar.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganlar olayda kullandıkları otomobille olay yerinden kaçtılar. Ağır yaralanan Kadir Altın ve Yusuf Altın sağlık ekiplerinin ilk müdahaleleri sonrasında ambulanslarla Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılan baba Kadir Altın Suruç Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken oğlunun durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

İhbar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve kaçan saldırganların kimliklerini belirlemek ve yakalamak için çalışmalara başladıkları öğrenilirken meydana gelen saldırının Nisan ayı başında Adana Hipodromu ahırında Suruçlu 2 seyis arasında yaşanan ve Selçuk Turan isimli seyisin bıçak darbesi sonucu hayatını kaybettiği kavganın devamı olduğu iddia edildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.