Öz oğluna işkence yapan Suriyeli baba tutuklandı

11

İstanbul’un Şişli ilçesinde meydana gelen olayda Zilan Akman ve arkadaşı Sefa Bayad  bir apartmanın bodrum katından bir bebeğin ağlama seslerini duyarak apartman boşluğundaki pencereden baktıklarında babasıyla birlikte yaşayan 2 yaşındaki Seyfcan isimli bebeğin titreyerek ağladığını gördü.

İki arkadaş bebeğin yanına indiklerinde vücudunda yaralar ve morluklar görmeleri üzerine durumu polise bildirdiler. İhbar üzerine polis ekipleri olay yerine gelerek bebeği ambulansla hastaneye kaldırırken Suriyeli baba baba Delil İbrahim ise gözaltına alındı. Delil İbrahim ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Hastanede tedavisine başlanan 2 yaşındaki bebek, koruma altına alınırken meydana gelen olayla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2 yaşındaki Seyfcan bebeğin babası Delil İbrahim ile Fas uyruklu Asmaa Serhane yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Delil İbrahim tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Asmaa Serhane adli kontrol talebiyle serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede 2 yaşındaki Seyfcan için Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda 2 yaşındaki çocuğa sigara basma suretiyle özellikle bacak kısımlarında yaralar meydana geldiği ayrıca küçük çocuğun sırtında, boyun kısmında ve yüzünde künt travmaya bağlı olarak darbelerle birlikte sağ kulak kısmında ise kesici aletle yaralanmanın yaşandığı ve küçük çocuğun sol tırnağının çekildiği belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame sonrasında baba Delil İbrahim’in ağır ceza mahkemesinde yargılanabileceği öğrenilirken minik çocuğun annesinin ise evden daha önce ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.