Acılı baba dağdaki oğluna seslendi

83

3 Eylül 2019 tarihinden itibaren çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla Diyarbakır HDP il binası önüne gelerek oturma eylemi başlatan annelerin bu nöbeti devam ediyor. Yaşanan koronavirüs salgınna rağmen nöbetlerine devam eden annelerin bu nöbetleri sonrasında birçok çocuk kendiliğinden gelerek teslim oldu ve ailesine kavuştu.

Oğlunun HDP’liler tarafından oğlu Mikail Erdinç’in İstanbul’da hukuk eğitimi alırken kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden acılı baba Yusuf Erdinç Van’dan gelerek HDP il binasında nöbetine devam ediyor.

Acılı baba oğlu dönene kadar eylemine devam edeceğini belirterek oğlu Mikail Erdinç’e “teslim ol” çağrısını yeniledi.

Yusuf Erdinç “Oğlumu HDP’liler kandırarak kaçırdı. Ben oğluma sesleniyorum. Sen okumuş bir gençsin, senin yerin dağda Türk ordusunun karşısında olmak değil bu ülkeye hizmet etmektir. Senin geri dönmeni burada 2 yıldır bekliyorum ve dönene kadar da beklemeye devam edeceğim. Sen gelmeden buradan beni kimse kaldıramaz. Ölürsem ancak buradan cenazem kaldırılır. Sizleri işkence ve ceza ile korkutuyorlar. Kendiliğinden teslim olanların hiç birini devletimiz tutuklamadı ve şimdi aileleriyle birlikte yaşıyorlar. Sen gelirsen ben senin sonuna kadar arkanda olacağım. Sana haklarımı da helal ediyorum. Ne olursun gel. Gelmez isen hakkımı sana helal etmiyorum, kurban olayım bırak gel senin yerin Türkiye Cumhuriyetidir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.