Pitbull vahşeti

33

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan bir parkta meydana gelen olayda komşuları ve çocuğu ile parka giden S.K. park içerisinde çocuğunu bisiklete bindirdikten sonra eve gitmek isterken ayağının takılması üzerine yere düştü.

S.K. yere düştüğü anda parkta pitbull cinsi köpeğini tasması ile dolaştırması konusunda tartıştığı kişilerin ev pitbull köpeklerinin saldırısına uğraması üzerine bağırması üzerine eşi E.K. koşarak parka gelerek eşini kurtardıktan sonra eşini hastaneye kaldırdı.

S.K. kaldırıldığı hastanede yapılan tedavisi esnasında yüzünün alın kısmında 2-3 santim büyüklüğünde doku kaybı yaşandığı belirlenirken talihsiz kadının eski haline dönebilmesi için estetik ameliyat geçirmesi gerektiği öğrenildi.

S.K. ve H.K. çifti yaşanan olay sonrasında pitbull cinsi köpeğin sahibi H.K.’dan şikayetçi oldular.

Saldırıya uğrayan S.K. polis merkezinde verdiği ilk ifadesinde “Park içerisinde çocuğumu bisiklete bindirirken tasmasız pitbull köpeği görünce sahibini uyardım. Onlarda bana ‘korkma abla kimseye bir şey yapmaz’ dediler. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra parktan çıkarken ayağım bir taşa takıldı ve yere düştüm. Bir anda sağımda ve solumda iki pitbull belirdi ve bana saldırmaya başladılar. Pitbullardan birisi burnumu ısırdı. Doktorlar bu izin ömür boyu kalacağını söylediler. Şayet eşim çığlıklarımı duyup beni kurtarmasa başıma daha büyük şeyler gelecekti. Doktorlar ilk müdahalemi yaptılar. Daha sonra bana aşı yaptılar ve taburcu ettiler. Köpeklerin saldırısı yüzünden saçlarımda kesildi. Bu şahıstan şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.