Afganlı saldırganın komaya soktuğu Ayşegül’ün ailesinden açıklama geldi

95

12 Temmuz günü Gebze Pelitli Mahallesi’nde tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda dershaneden çıkarak evine dönen Ayşegül A. Adındaki genç kızı takip eden Afganistan uyruklu A.M., genç kızı ağaçlık alana sürükleyerek cinsel istismara kalkıştı. Ayşegül A.’nın direnmeye çalışması üzerine genç kızı başından yaralayan A.M. daha sonra genç kızı yol kenarına taşıdı. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Ayşegül A. Ambulansla hastaneye kaldırılıan Ayşegül A.’nın yoğun bakımda tedavisine başlanmıştı.

Olay sonrasın jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan M.A. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ayşegül A.’nın tedavisine Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen genç kızın beyin ölümü gerçekleştiğine yönelik iddialar üzerine Ayşegül A.’nın babası yaptığı açıklamada “Kızımın beyin ölümü gerçekleştiği iddialarının gerçeklik payı yok. Tedavisine devam ediliyor ama kızım bu tedavilere şu ana kadar cevap veremedi. Şu an sadece sol kolunu oynatıyor. Doktorların söylediğine göre kızımın iyileşme şansı yok. Beyin hücreleri öldüğü için tekrar o hücrelerin canlanması imkansız. Bu yüzden bize ümit vermiyorlar” dedi.

Baba Ahmet A . yaptığı açıklamada “Afganlıların buralara elini kolunu sallayarak gelmesi yüzünden kızım bu durumda. Bu olayın sorumluları da hesap vermelidir. Bu olayda suçlu sadece kızıma saldıran M.A. değil” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.