Madalya kazanamayan sporcuya meydan dayağı

84

Tokyo Olimpiyatlarında karate branşında İrlanda’nın erkekler 58 kg kategorisindeki oyunlarında yarışan sporcu Jack Woolley, 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan eli boş döndü. Ülkesine dönen genç sporcu olimpiyatlarda madalya almamasına sinirlenen bazı İrlandalı sporseverlerin saldırısına uğradı.

Yaşadığı olayı kendisine ait sosyal medya hesabından duyuran Jack Wolley aynı zamanda kanlar içinde kalmış halini gösteren bir fotoğrafını da takipçileri ile paylaştı.

Yaşanan olay İrlanda’da kısa sürede en çok konuşulan olaylar arasına girerken Jack Woley Instagram hesabından yaptığı son paylaşımında yaşadığı olayı “ Arkadaşlarımla gece yemek yemek için dışarı çıktım. Daha sonra arkadaşlarımla bir bara girdik. Barda tahminimce bir çete mensubu olan 10-12 kişilik bir grup birden bana saldırmaya kalkınca gruptan bir kişiyi tek bir yumruk darbesi ile yere sermemle birlikte kendimi çete elemanlarının arasında buldum” şeklinde paylaştı.

Jack Woley’in paylaşımının ardından genç sporcunun birçok takipçisi kendisine destek mesajları atarken bu saldırıyı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için kamuoyu oluşturdular.

Genç sporcunun yediği dayak yüzünden özellikle yüzünde ciddi tahrifat oluştuğu öğrenilirken estetik ameliyata gereksinim duyulacağı öğrenildi. Genç sporcu olimpiyatlarda Arjantinli rakibine yenilerek madalya şansını kaybetmişti.

İrlanda polisi barda saldırıya uğrayan Jack Woley’e saldırıyı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için geniş çaplı bir soruşturma açıldığını açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.