Eski sevgilisinin dehşetine uğradı

25

Melike Y. henüz 17 yaşında iken 1,5 yıl önce Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde yaşayan Kenan D. ile tanıştı.

Geçtiğimiz günlerde erkek arkadaş Kenan D. tarafından kaçırılan Melike Y’yi çalıştığı iş yerine götürerek burada kendisine 3 gün boyunca şiddet uyguladı. Kenan D. genç kızın kollarını falçata ile keserken yaşadığı şiddeti cep telefonu ile çekmeyi başaran Melike Y. bu görüntüleri bir arkadaşına ulaştırması üzerine Melike Y.’nin arkadaşı durumu polise ihbar etti.

Melike Y. bu esnada sevgilisinin kendisini alıkoyduğu iş yerinden kaçarak polis ekiplerine ulaşırken verdiği ilk ifadesinde kendi iddiasına göre genç kız arkadaş olduğu Kenan D. tarafından şiddete maruz bırakıldığını ve kendisinin uyuşturucuya alıştırıldığını ve uğradığı tecavüz sonrasında bir çocuğu olduğunu öne sürdü.

Melike Y.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan Kenan D. polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınırken adliyeye sevk edildi. Burada çıkarıldığı mahkeme tarafından Kenan D. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Melike Y. “Kenan ile tanıştıktan kısa bir süre sonra onunla Sapanca’da bir dağ evine gittik. Bu evde tek gözü kör olmuş bir kadın vardı. Bu kadını bana hizmetçi olarak tanıttılar ama aslında Kenan’ın ağbisi bu kızın gözünü bıçaklayarak kör etmiş. Bunu duyunca kaçmak istedim. Bana engel oldular ve zorla 20 gün boyunca bana uyuşturucu verip tecavüz ettiler ve sonrasında hamile kalınca çocuğumu doğurmak zorunda kaldım. Yaşadığım olaylar sonrasında ailem daha doğrusu annem beni evlatlıktan reddetti. Doğum sonrasında çocuğumu Çocuk Esirgeme Kurumu’na verdiler ve uyuşturucu kullandığım için çocuğumu göremem izin vermediler. Olay günü zorla kaçırıldım ama kendi çabalarımla kaçıp şikayetçi olduğum halde Kenan D. mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Can güvenliğimden endişe duyuyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.