Sarıgül hükümetin Afganistan politikasını eleştirdi

14

Yanında bir heyetle bugün Batman’a giden TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin il binasında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Mustafa Sarıgül hükümetin Afganistan politikasını eleştirerek “Afganistan konusunda Ankara’yı burasının bir bataklık olduğunu söyleyerek uyardık. Afganistan ne Suriye’ye ne de Libya’ya benzer. Mehmetçik burada kurban edilmemelidir. Bakın ABD hemen Afganistan’dan kaçtı ve ardından Polonya, Almanya, İtalya da diplomatları ve vatandaşları dahil olmak üzere ayrılmaya devam ediyorlar.

Türk askerinin Afganistan’da 600 Türk askerinin olduğuna dikkati çeken Sarıgül “Bu sayı daha da arttırılmak isteniyor. Amerika ve Rusya neredeyse burada 40 yıldır bu sorunu çözememişken tüm yük 1000 Mehmetçiğin sırtına yüklenmemelidir. Burada olmak başımızı ciddi olarak ağırtır. Yol yakınken Mehmetçiğimizi bu maceraya sürüklemeyelim. Burada olmak bizi ayrıca ekonomik olarak da yıpratacaktır.” dedi.

Mustafa Sarıgül daha sonra konuşmasına partisinde delege sisteminin kaldırıldığına dikkati çekerek “ Şimdi bakıyorum bir çok parti kurulmuş ama bu partilerin doğru dürüst il ve ilçe teşkilatları yok. Sadece kağıt üzerinde kendi kongrelerini yapıyor. Biz bu sistemi oturtmak için ekibimizle canla başla çalıştık. Delegeleri genel başkan seçmeyecek, delege seçimleri tamamen partili üyeler tarafından seçilecek. Çok büyük bir aksilik olmadıkça Eylül ayının ikinci haftasına kadar partimizin tüm il teşkilatlarında genel başkanlık seçimleri yapılmış olacak. İl başkanı olmak isteyen adaylarımız önümüzdeki günlerde müracaatlarını yapabilir” diyerek açıklamasını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.