Silahlı saldırganı vatandaşlar kovaladı

20

Adana’nın Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen bir şahıs mahallesindeki fırını arayarak sipariş verdi. Daha sonra siparişini almak için fırına gittiğinde 3 pide sipariş etmesine rağmen  2 pideni hazırlandığını iddia ederek fırın sahibi Ali D. ile tartışmaya başladı. Fırıncı Ali D. dükkanında müşteriler olduğunu ve tartışmaları yüzünden müşterilerinin rahatsız olduğunu söylemesi üzerine Erhan Olcay adlı şahıs üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahıyla Ali D.yi bacağından yaraladı.

Ali D.’nin bacağından vurulması üzerine fırında müşteri olan bazı kişiler ve mahalle esnafı Ali D.’yi tabancayla vuran Erhan Olcay’ı sopalarla kovalamaya başlaması üzerine paniğe kapılan Olcay kendisini kovalayanlara rastgele ateş etmesi üzerine duvardan seken bir kurşun Emre B.’nin başını sıyırıp, eşi Naciye B.’nin başına isabet etti.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken sağlık ekipleri olay yerinde yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra ambulanslarla hastaneye kaldırdığı öğrenildi. Olay sonrasında kaçan Erhan Olcay’ın yakalanması için polis ekipleri çalışmalara başlarken akşam saatlerinde Erhan Olcay polis merkezine giderek teslim oldu. Erhan Olcay’ın ifadesinin alınmasının ardından işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildiği ve Olcay’ın burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.