Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilirler

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilirler

76

Bankalar, daha çok müşteriye ulaşabilmek adına müşteri portföylerini geniş tutmaktadırlar. Emekliler, esnaflar, öğrenciler ve memurlar bankaların genel müşteri kitlesini oluşturmaktadırlar. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş olan kredi seçenekleriyle beraber, farklı banka kredilerine başvuru yapılabilmektedir. Bankaların müşteri yelpazeleri her ne kadar geniş olsa da, kamu personelleri her zaman öncelikli konumda yer almaktadırlar. Bankaların, kredi alımında belli başlı şartlara sahip olması nedeniyle memurlar ön planda yer almaktadır. Gelir sürekliliği gözetildiğinde, devlet kurumlarında iş hayatlarını sürdüren memurlar bu açıdan avantaja sahip olmaktadırlar. Memurlar, kredi onayı açısından en yüksek yüzdeye sahip olan iş erbaplarıdır.

Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Her bankanın kredi verme aşamasında öncelik tanıdığı devlet memurları için belirlenen kredi miktarları belli seviyeler dahilindedir. Memur olarak görev yapan bireyler arasında da değişkenlik gösteren kredi notu, aylık gelir ve müşteri geçmişi gibi detaylar kredi limitini belirleyen esas unsurlardır.

İhtiyaç Kredisi: Memurların kullanabileceği kredilerin limiti bulunmasıyla beraber, günümüzde en çok tercih edilen kredilerin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir. İhtiyaç kredisi için memurların çekebileceği kredi, alınan maaşla doğru orantılıdır. Ortalama olarak ihtiyaç kredisi için memur maaşının u’i oranında ve vade sayısıyla hesaplanabilmektedir.

Taşıt Kredisi: Taşıt kredisi memurların kullanabileceği en kolay kredi türü olarak ön plana çıkmaktadır. 0 KM ve 2.el fark etmeksizin, çoğu bankanın devlet memurlarına özel olarak taşıt kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Avantajlı faiz oranlarıyla birlikte bankalar, aracın fatura tutarının `-€’i arasında kredi çekebilmeye olanak sağlamaktadırlar.

Konut Kredisi: Memurlar için konut kredileri en çok tercih edilen seçeneklerden olmalarıyla beraber maaşlarının u’i ve vade sayısıyla çarpılan durumlarda maksimum kredi miktarını elde edebilmektedirler. Konutların fiyatının yüksek olmasından mütevellit, vade sayısının fazla olması neticesinde yüksek tutarlara ulaşan kredi çekebilmek mümkün hale gelmektedir.

Memurlar İçin Kredi Veren Bankalar

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan her bankanın memurlar için belirledikleri özel kredi kampanyaları bulunmaktadır. Kredi notu çok düşük seviyede olmayan her memur istediği krediden kolaylıkla yararlanabilmenin kolaylığına sahip olmakla beraber nakit ihtiyacına pratik şekilde çözüm üretebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.