Maltepe Belediyesi barınamamakta olan öğrenciler için müjde verdi

Maltepe Belediyesi barınamamakta olan öğrenciler için müjde verdi

140

 

Maltepe Belediyesi resmi bir şekilde hizmete açacak olduğu misafirhaneyi, üniversite öğrencileri için ilk olarak bedava şekilde tahsis edecek olduğunu duyurmuş oldu. Müjdeyi açıklamış olan Maltepe Belediyesinin Başkanı olarak görev yapan Ali Kılıç yaptığı açıklamada Türkiye’yi sokakta bulmadıklarını ve gençleri de asla sokaklarda bırakmayacaklarını ifade etti.

Pandemi ile alakalı yasakların kalkmasıyla beraber okulların tekrardan açılmasının hemen sonrasında öğrencilerin yurt sorunuyla beraber barınma sorunu ülkenin gündemine oturmuş oldu. Maltepe Belediyesi, açmaya hazırlanmış olduğu misafirhaneyi ilk olarak bedava bir şekilde kız öğrencilerin hizmetine sunma konusunda karar vermiş oldu.

Maltepe Belediyesinin Başkanı olarak görev yapan Ali Kılıç, çalışmalarını bitirerek hizmete açacak oldukları misafirhanenin, ekonomik bir durumu yeterli bulunmayan, devlet yurtlarına başvuru yapmış olan fakat yerleşemeyen üniversite öğrencilerine ilk aşamalarda bedaca bir şekilde hizmet verecek olduğu açıklamasında bulundu.

Maltepe Belediyesi’nin bünyesi içerisinde hizmete açılacağı açıklanan misafirhane 30 tane kız öğrenciye ilk olarak bedava bir şekilde hizmet veriyor olacak. İki kat içerisinde 7 tane odaya yerleştirileceği açıklanan öğrenciler 3 ila 5 kişilik odalarda kalmış olacak. Çamaşırın yanı sıra ütü ile birlikte kurutma gibi olanakların da sağlanmakta olduğu misafirhanede temizlikle beraber güvenlik personeli bulunmaktayken, öğrenciler ise 7/24 güvenliği sağlanabilecek bu merkez içerisinde gönül rahatlığıyla konaklayabiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.